Piecz i nie sprzątaj! 

Śledzisz kulinarne trendy, lubisz gotować i eksperymentować kuchni lub masz dużą rodzinę i często podejmujesz gości? Pieczenie jest Twoją pasją, a potrawy takie jak comber z jelenia, wytrawny suflet lub tort bezowy zapowiadają niezwykłą przygodę? Wszystko brzmi pięknie do czasu, gdy zaczynasz myśleć o sprzątaniu. Zastanawiasz się jaki piekarnik wybrać, aby zaoszczędzić sobie trudu i zyskać jak najwięcej czasu dla siebie i bliskich? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie: nowe piekarniki Teka Wish z systemem podwójnego czyszczenia DualClean z funkcjami Pyrolizy i HydroClean®.  

Funkcja pyrolizy pozwala usunąć najtrudniejsze zabrudzenia wnętrza komory piekarnika. W wyniku działania temperatury osiągającej 500°C pozostałości z pieczenia ulegają spaleniu, zamieniając się w łatwy do usunięcia popiół. Piekarniki posiadają trzy warianty czasowe ustawienia tej funkcji, w zależności od stopnia zabrudzeń: 60, 90 lub 120 minut. W przeciwieństwie do powszechnych opinii, stosowanie pyrolizy nie jest aż tak kosztowne jakby mogło się wydawać. Oszczędności powstałe w wyniku niestosowania chemicznych środków czyszczących sumują się z niskim kosztem poboru energii na cykl.

Bezpieczeństwo użytkowania piekarnika nie jest tylko jedną z dostępnych opcji. Zawsze jest priorytetem. Dlatego drzwi piekarników Teka wyposażone zostały w blokadę bezpieczeństwa, która jest aktywna podczas trwania całego procesu czyszczenia pyrolizą, a nawet może być aktywowana podczas pieczenia. Cztery szyby w drzwiach oraz nowy, udoskonalony system chłodzenia obudowy gwarantują prawidłową izolację i bezpieczeństwo wszystkim przebywającym w kuchni.

Natomiast System HydroClean® przeznaczony jest do codziennego czyszczenia i wyposażono w niego wszystkie piekarniki w ofercie Teka. Wykorzystuje on wodę, którą wlewa się na dno piekarnika i podgrzewa do temperatury 90°C. Wytworzona w ten sposób para wodna kondensuje się na ściankach piekarnika umożliwiając łatwe usunięcie zabrudzeń, bez konieczności użycia silnych środków czyszczących. Wystarczy szklanka wody i piekarnik jest czysty w zaledwie 24 minuty. Dodatkowo specjalne wyprofilowane miejsce na wodę w dnie komory można wykorzystać również podczas pieczenia chleba lub mięs, które potrzebują wilgotnego powietrza by uzyskać najlepsze efekty.

Czyszczenie nowych piekarników Teka Wish jest teraz jeszcze łatwiejsze dzięki emalii o niezwykle gładkiej powierzchni, którą pokryte jest całe wnętrze komory piekarnika. Najnowszej generacji emalia sprawia, że wnętrze pozostaje dłużej czyste, gdyż jej śliska powierzchnia minimalizuje przywieranie zabrudzeń i tłuszczu. Jest wysoce odporna na chemiczne środki czyszczące, a także wytrzymała na ewentualne uderzenia, które mogą zdarzyć się podczas pieczenia. Dzięki wyjątkowej emalii Teka systemy ułatwiające czyszczenie HydroClean® oraz Pyroliza są jeszcze bardziej skuteczne, a piekarnik dłużej pozostaje czysty.

System DualClean to sprzymierzeniec w codziennych pracach kuchennych.

Piekarnik Teka Wish HLB 860 P DualClean
-Pyroliza + HydroClean®Pro
-Klasa energetyczna A+
-Pojemność 70 l
-12 funkcji grzania
-20 programów auto
-Wyświetlacz TFT 4”
-System SoftClose

Piekarnik Teka Wish HLB 840 P White DualClean
-Pyroliza + HydroClean®Pro
-Klasa energetyczna A+
-Pojemność 70 l
-8 funkcji grzania
-System SoftClose

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: zapytajeksperta@tekainspiruje.pl