Jaka zmywarka do zabudowy?

To czysta oszczędność – pieniędzy, czasu i naszych dłoni. Zmywarki zużywają zdecydowanie mniej wody i energii niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego zmywania, stosując przy tym dużo wyższą temperaturę. Także przeznaczone do nich detergenty są silniejsze niż nawet najlepszy, klasyczny płyn do mycia naczyń. Korzystając z nich zyskujemy więc więcej czasu dla siebie i rodziny, mniejsze rachunki i przede wszystkim naprawdę czyste naczynia.

W związku z tym pozostaje już tylko jedno pytanie – jaką zmywarkę do zabudowy kupić?

45cm czy 60cm?

Szerokość urządzenia powinna zależeć przede wszystkim od dwóch czynników. Wielkości kuchni oraz naszego stylu gotowania.

Zmywarka do zabudowy 60cm sprawdzi się w przypadku kilkuosobowych rodzin, osób często przyjmujących gości czy też często i chętnie gotujących dla samych siebie. Z oferty TEKA warto wybrać model DW8 70 FI lub DW8 55 FI.

Zmywarka do zabudowy 45cm to sprzęt, który doskonale wpasuje się w mniejsze pomieszczenia. Będzie też idealna dla osób, które gotują mniej, choć i tej wielkości urządzenia bywają bardzo pojemne. TEKA proponuje m.in. model DW8 40 FI, w którym zmieści się 9 kompletów naczyń.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze modelu?

Wielkość wsadu (określana liczbą kompletów naczyń). Tak jak pisaliśmy wyżej – także węższe urządzenia o szerokości 45cm dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań mogą być bardzo pojemne.

Zużycie wody i prądu. Oczywiście im niższe, tym lepsze dla naszego portfela i środowiska.

Poziom hałasu. Parametr szczególnie istotny w przypadku mieszkań, w których salon połączony jest z aneksem kuchennym. Optymalna jest głośność pracy urządzenia na poziomie 47-49dB.

Dodatkowe funkcje

Praktycznym dodatkiem jest wysuwana szuflada na sztućce, która bardzo ułatwia ich wkładanie i wyciąganie i przede wszystkim pozwala zaoszczędzić miejsce w koszu. Poza tym warto zwrócić uwagę na liczbę i rodzaj programów, by jak najlepiej odpowiadały naszym potrzebom, a także na możliwość opóźnionego startu – ustawienie mycia na wybraną godzinę.

W przypadku zmywarek do zabudowy istotnym atutem jest również ukryty panel sterujący. To dzięki niemu z zewnątrz uzyskamy jednolity wygląd frontów szafek.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: zapytajeksperta@tekainspiruje.pl