Jaką wybrać mikrofalówkę?

Pomocnym urządzeniem w każdej domowej kuchni jest mikrofalówka. Pozwala błyskawicznie podgrzać posiłek, a co bardziej zaawansowani w sztuce kulinarnej znają przepisy na przyrządzenie od podstaw dania z wykorzystaniem właśnie tego sprzętu. Nie można jej odmówić walorów użytkowych, a przy współczesnych staraniach producentów o uwagę konsumentów – nie można też zarzucić nic ich designowi. Wobec tego jakie rozwiązanie wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchenki mikrofalowej?

Funkcje urządzenia

Podstawową funkcją mikrofalówki jest podgrzewanie i rozmrażanie potraw. Jednak na tym nie kończy się funkcjonalność współczesnych urządzeń. Obecnie sprzęt ten można wykorzystać także do przygotowywania potraw na parze, przypiekania, a nawet grillowania. Warto jednak rozważyć do czego tak naprawdę będzie wykorzystywane urządzenie. Jeśli planujesz korzystać wyłącznie z podstawowych rozwiązań, to warto wybrać prostszy model – z reguły też tańszy.

Moc mikrofalówki

Ten parametr urządzenia jest odpowiedzialny za szybkość oraz jakość podgrzewania potraw. Większa moc oznacza krótszy czas obróbki termicznej. Z reguły dostępny jest sprzęt o mocy rzędu 900-1000W. Warto przy tym zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia – i wybrać model o jak najwyższej, co jest korzystne i dla domowego budżetu, i dla środowiska.

Konstrukcja kuchenki

Istotne znaczenie przy wyborze sprzętu ma z pewnością wygląd. Nowoczesne urządzenia odznaczają się wyglądem, który nawiązuje do trendów i dobrze wpisuje się w wystrój kuchni – zarówno o współczesnym charakterze, jak i urządzonej z klasycznym sznytem. Wolnostojące mikrofalówki można wprowadzić do każdego pomieszczenia – nie wymagają dodatkowych rozwiązań technicznych oprócz podłączenia do gniazda zasilania. Istnieje także możliwość wybrania urządzenia pod zabudowę. To oferta indywidualna – skierowana do klientów, którzy cenią sobie perfekcyjne dopasowanie do własnych potrzeb.

Podane elementy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem kuchenki mikrofalowej, to drobne wskazówki, ułatwiające podjęcie wyboru. Oczywiście warto zastanowić się jeszcze nad takimi kwestiami jak pojemność urządzenia, wykończenie wnętrza, łatwość czyszczenia i co ważne – cenę.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: zapytajeksperta@tekainspiruje.pl