Jaka płyta indukcyjna do kuchni?

Nowoczesne i całkowicie bezpieczne gotowanie. Płyty indukcyjne przewyższają klasyczne, gazowe, jak i ceramiczne rozwiązania praktycznie pod każdym względem. Ponieważ przepływ ciepła następuje tylko między polem grzewczym a dnem garnka czy patelni, całkowicie eliminują straty energii, obniżając tym samym rachunki za prąd. Dzięki temu niemożliwe jest też poparzenie się, co z pewnością docenią rodzice małych dzieci.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń różniących się designem, funkcjami czy sposobem sterowania. Jaka płyta indukcyjna najlepsza? Jaką wybrać do swojej kuchni?

Wielkość i liczba pól grzewczych

Optymalnym rozwiązaniem są płyty indukcyjne z 4 polami grzewczymi o szerokości 60cm. Singiel lub para z małą kuchnią mogą wybrać model z 2 polami o szerokości 30cm. Dużym rodzinom, a także chętnie gotującym osobom polecamy rozwiązania 5-palnikowe.

Dodatkowo niektóre modele wyposażone zostały w pola wielosferowe, dostosowujące się do wielkości i kształtu garnka. Dostępne są też sprzęty z możliwością łączenia pól, co pozwala gotować w dużych naczyniach takich jak brytfanka.

Sterowanie

Większość płyt indukcyjnych sterowana jest za pomocą panelu dotykowego. Wśród nich znajdziesz takie, które mają jeden slider do zarządzania wszystkimi polami grzewczymi, jak również urządzenia z osobnymi suwakami dla każdego pola.

Jeśli chcesz mieć możliwość łatwego sterowania nawet z mokrymi czy ubrudzonymi panierką rękoma, możesz wybrać jeden z naszych modeli z iKnob – wyjmowanym, magnetycznym pokrętłem.

Zasilanie

Większość urządzeń można podłączyć do licznika jednofazowego (230V). Niektóre mogą mieć jednak większy pobór mocy, który będzie wymagał gniazda trójfazowego o napięciu 400V.

W starszym budownictwie możesz nie mieć dostępu do gniazda trójfazowego, dlatego koniecznie zwróć na to uwagę.

Dodatkowe funkcje

Poza dość popularnym timerem do ustawiania czasu gotowania, niektóre sprzęty mogą mieć szereg innych funkcji, które ułatwią Ci gotowanie lub też w Twoim przypadku okażą się całkowicie zbędne.

Niektóre urządzenia mogą być wyposażone w takie funkcje jak szybkie doprowadzanie wody do wrzenia, roztapianie czy gotowanie na tzw. „wolnym ogniu”.

Jeśli nie chcesz rezygnować z tradycyjnego gotowania na gazie, polecamy nasze płyty indukcyjne z dodatkowymi palnikami gazowymi.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: zapytajeksperta@tekainspiruje.pl