Jaką lodówkę wybrać?

Jej zakup jest niezwykle istotny zarówno ze względu na funkcjonalność kuchni, jak również nasz domowy budżet. Pamiętajmy też, że lodówkę wybieramy raz na kilka – kilkanaście lat. Brak pewnych elementów lub funkcji będzie więc przez długi czas przypominał nam o tym, że mogliśmy wybrać inny, również dostępny w tamtym czasie model. Jak wybrać lodówkę, żebyśmy byli z niej zadowoleni przez cały okres użytkowania?

Do zabudowy lub wolnostojąca

Stojąc przed wyborem lodówki, musimy mieć konkretną wizję kuchni. Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy, zakryte takim samym frontem jak wszystkie szafki, doskonale komponują się z resztą aranżacji. Są one jednak zazwyczaj droższe niż modele wolnostojące i mają nieco mniejszą pojemność.

Wolnostojące chłodziarko-zamrażarki dają więcej opcji w zakresie aranżacji wnętrza. Wśród nich dostępne są też modele side-by-side takie jak TEKA NFE3 650, w których poszczególne komory rozmieszczone są obok siebie, a nie jedna nad drugą. Poza tym to one wyposażane są w kostkarki do lodu czy dystrybutory wody.

Pojemność

Im większa rodzina, tym większą lodówkę powinniśmy wybrać. Dla jednej osoby za minimalną pojemność przyjmuje się 120l. Dla każdego kolejnego domownika należy doliczyć ok. 30l w chłodziarce oraz minimum 50l w zamrażarce.

Klasa energetyczna

Dziś już niemalże standardem są chłodziarko-zamrażarki o klasie energetycznej A. Pamiętajmy jednak, że każdy dodatkowy plus to aż o 10% niższe zużycie energii, a co za tym idzie niższe rachunki. Szczególnie, że jest to urządzenie wymagające stałego zasilania.

Dodatkowe opcje i funkcje

Wybierając lodówkę zwróćmy uwagę na jej wyposażenie – przestawne półki, balkoniki na drzwiach, dodatkowe szuflady czy specjalne stelaże na napoje. Te elementy muszą odpowiadać naszym preferencjom zakupowym i nie powinny utrudniać nam utrzymania porządku.

Dodatkowe technologie również będą ułatwiać codzienne korzystanie z chłodziarko-zamrażarki i zadbają o dłuższą świeżość przechowywanych w niej produktów.

System No Frost zapobiegnie powstawaniu szronu, komora BIO zaoferuje dłuższą świeżość warzyw i owoców, a funkcja Holiday pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną podczas dłuższych wyjazdów.

Wybierz urządzenie na miarę Twoich potrzeb!