Piecz i nie sprzątaj! 

Jeśli mycie piekarnika nie należy do Twoich ulubionych czynności – mamy dla Ciebie rozwiązanie! Wybierz piekarnik TEKA Wish z podwójnym systemem czyszczącym Dualclean, dzięki któremu szybko i wygodnie usuniesz wszelkie zabrudzenia z wnętrza komory piekarnika, zarówno te najtrudniejsze, jak i mniej uciążliwe powstające podczas codziennego użytkowania. Od teraz będziesz mógł skupić całą swoją uwagę na pieczeniu. 

Czytaj więcej

Jak dobrze wybrać okap 

Podstawowe kryterium to dobór okapu do zabudowy meblowej. Od projektu kuchni zależy bowiem czy będzie potrzebny model wyspowy, przyścienny, wertykalny, podszafkowy teleskopowy lub całkowicie schowany w szafce. Do stylistyki kuchni musimy też dopasować wzornictwo okapu – proste, nowoczesne, rustykalne czy klasyczne.  

Czytaj więcej

Piekarniki z nowoczesnymi funkcjami

Jak wybrać odpowiedni piekarnik? Na co zwracać uwagę? Pierwszy krok do podjęcia właściwej decyzji to odpowiedź na pytanie – do jakich potraw piekarnik będzie nam najczęściej potrzebny i jakich funkcji od niego oczekujemy. Niekoniecznie najdroższy i najbardziej zaawansowany technologicznie model jest najlepszym wyborem, jeżeli nie będziemy wykorzystywać jego możliwości.

Czytaj więcej

INDUKCJA CZY GAZ?

Wiele osób urządzając kuchnie zastanawia się jaką płytę wybrać: indukcyjną czy gazową.
Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy, które warto poznać.

Czytaj więcej

Jaka płyta gazowa?

Pomimo pojawienia się rozwiązań ceramicznych i indukcyjnych, wciąż nie tracą swoich zwolenników. Płyty gazowe są tańsze w zakupie, jak i w eksploatacji. Poza tym według wielu osób zapewniają lepszy smak potraw.

Czytaj więcej

Jaki okap do kuchni?

Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości pomieszczenia, dostępu do szybu wentylacyjnego, planu rozmieszczenia szafek oraz… Twojego pomysłu na aranżację. Dobrze dobrany okap będzie pasował do wnętrza i przede wszystkim pozbędzie się znad kuchenki lub płyty grzewczej zapachów i pary wodnej.

Czytaj więcej

Jaka płyta indukcyjna do kuchni?

Nowoczesne i całkowicie bezpieczne gotowanie. Płyty indukcyjne przewyższają klasyczne, gazowe, jak i ceramiczne rozwiązania praktycznie pod każdym względem. Ponieważ przepływ ciepła następuje tylko między polem grzewczym a dnem garnka czy patelni, całkowicie eliminują straty energii, obniżając tym samym rachunki za prąd.

Czytaj więcej

Jaki piekarnik do zabudowy?

Bez niego niemożliwe byłoby upieczenie ulubionego ciasta czy też pożywnej zapiekanki lub pieczeni. Jeśli projekt naszej kuchni przewiduje wkomponowanie AGD w ciąg szafek, pozostaje nam zdecydować, jaki piekarnik do zabudowy będzie dla nas najlepszy i w którym miejscu go zamontować – w słupku czy jednak tradycyjnie, pod płytą grzewczą.

Czytaj więcej

Jak działa płyta indukcyjna?

I choć na pierwszy rzut oka wyglądają niemalże identycznie, różnią się tym, w jaki sposób ogrzewają stawiane na nich garnki i patelnie. Zasada działania płyty indukcyjnej jest zupełnie inna niż w przypadku rozwiązań ceramicznych.

Czytaj więcej