Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za projekty nadesłane na IV edycję konkursu TEKA Inspiruje.  Jury z zadowoleniem zauważa rosnący z roku na rok poziom zgłaszanych prac, zarówno pod względem koncepcji projektowych, jak i wykonania wizualizacji. Co ciekawe więcej interesujących rozwiązań można było zobaczyć w małych kuchniach, w których ograniczona przestrzeń narzuca większy rygor, niż na dużych przestrzeniach. Cieszy także różnorodność proponowanych materiałów, stylistyki oraz budowanie atmosfery przez wykorzystanie kolorów i faktur. Widać również, że projektanci śledzą najnowsze trendy i umiejętnie korzystają z modnych materiałów takich jak np. lastriko czy spieki kwarcowe. Nieco zaskakujący może być nieustający sentyment do wysp, które pojawiają się w większości zgłoszonych projektów, stając się niejako potwierdzeniem osiągnięcia pewnego statusu.

konkurs_partnerzy

Modele 3D
Regulamin

I miejsce

Projekt przygotowany przez Annę Jopek,
pseudonim NAAN

Jury doceniło jakość projektu i dyscyplinę w jego przygotowaniu. Jurorom podobało się świadome dopasowanie kształtu kuchni do kształtu okna. Ze względu na umiejscowienie blatu roboczego, ogród niejako „wchodzi” do kuchni łącząc harmonijnie wnętrze i zewnętrze. Zwrócono także uwagę na ponadczasowy charakter tego projektu, dyskretne ukrycie miejsc do składowania oraz wykorzystanie kontrastujących faktur. Umieszczenie szafek na pewnej wysokości nad ziemią nadało wnętrzu lekkości. Doceniono też ładną ekspozycję urządzeń AGD.

II miejsce

Projekt przygotowany przez Monikę Ryszkę,
pseudonim NOMAD

Ten projekt kuchni w malutkim domku urzekł jury. Na niewielkiej powierzchni udało się zaprojektować funkcjonalną kuchnię z wygodnym miejscem do siedzenia, które może służyć zarówno jako stół jadalny, jak i miejsce do pracy. Jury podobało się wykorzystanie modnych materiałów: drewna i lastryko oraz koloru ciemnej zieleni do stworzenia miejsca, które zachęca, by w nim spędzać czas. Dodatkową zaletą, jest duże okno nad blatem kuchennym i bezpośrednie wyjście z kuchni do ogrodu. Zwrócono również uwagę, że drobiazgi życia codziennego, które pojawią się wraz z domownikami, nie zmienią jej charakteru. Jury doceniło też przemyślany opis projektu.

III miejsce

Projekt przygotowany przez Paulinę Bojarską,
pseudonim BELLA1300

W tym projekcie jury spodobała organizacja przestrzeni, która sprawia, że kuchnia staje się miejscem spotkań rodzinnych, gdzie dobrze czują się wszyscy domownicy. Doceniono umiar w projektowaniu i ciepły charakter wnętrza dodatkowo podkreślony poprzez wykończone fornirem półki na książki umieszczone z jednej strony wyspy. Zwrócono uwagę na elegancki, wielkomiejski charakter tej kuchni oraz funkcjonalność i wygodę, którą zapewnia dobrze zaprojektowany trójkąt kuchenny oraz dużo miejsca do składowania.

Wyróżnienie

Projekt przygotowany przez Konrada Garbowskiego,
pseudonim KOMPAKT

Jury spodobało się to oryginalne rozwiązanie do kawalerki, w którym udało się uniknąć typowej zabudowy kuchennej. Kuchnia została zaprojektowana w formie kompaktowego mebla, dzięki czemu wnętrze wygląda jak salon z dużym kredensem. Podobał się także stolik i krzesła w stylu vintage towarzyszące kuchni. Całość jest jasna i czysta.

Wyróżnienie

Projekt przygotowany przez Alicję Dziedzielę,
pseudonim PA.TO

Jury postanowiło wyróżnić ten projekt za poszukiwanie koncepcji kuchni bliskiej naturze. W jasnej, lekkiej kuchni dużą rolę odgrywają naturalne materiały oraz zieleń. Docenione zostało niestandardowe użycie jodełki – na ścianie i suficie oraz jako półka na książki i czasopisma z boku wyspy. Całości dopełnia lampa w kształcie gałęzi oraz litografie z motywami roślinnymi. Wnętrze kuchni jest przestronne i wygodne.

Poniżej prezentujemy prace nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu TEKA Inspiruje:

III edycja konkursu
„Kolory rodzinnego domu”

I miejsce: Weronika Tomasik

II miejsce: Aleksandra Chojnacka

III miejsce: Konrad Garbowski

Wyróżnienie: Natalia Okolus

Wyróżnienie: Emilia Talarek

II edycja konkursu
„Kuchnia sercem domu”

I miejsce: Karolina Zakrzewska

II miejsce: Joanna Dolot

III miejsce: Agnieszka Kołacz

Wyróżnienie: Natalia Okolus

I edycja konkursu
„Kuchnia połączona z salonem”

I miejsce: Maciej Kozłowski

II miejsce: Łukasz Rząd

III miejsce: Agnieszka Mańkiewicz-Kipa

Wyróżnienie: Sabina Palenik

I edycja konkursu
„Kuchnia w osobnym pomieszczeniu”

I miejsce: Renata Bryła

II miejsce: Bartłomiej Drabik

III miejsce: Kaja Radziszewska

Nagrody

Nagrodami w konkursie są vouchery na zakup dowolnych urządzeń z bogatej oferty firmy TEKA, w skład której wchodzą m.in. piekarniki, płyty grzewcze, okapy, chłodziarko-zamrażarki, okapy, zlewozmywaki oraz baterie kuchenne i łazienkowe.

I miejsce

PLN 10000
  • to voucher na zakup urządzeń TEKA o wartości 10 000 zł
  • Nagroda dodatkowa dla laureata I miejsca to voucher na szkolenie AutoCad stopień I (do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy)

II miejsce

PLN 5000
  • to voucher na zakup urządzeń TEKA o wartości 5 000 zł

III miejsce

PLN 3000
  • to voucher na zakup urządzeń TEKA o wartości 3 000 zł

Laureatów wybrało jury w składzie

  • dr hab. arch. Joanna Maria Walendzik-Stefańska – Wydział Architektury Wnętrz ASP Warszawa
  • Agnieszka Gruszczyńska-Hyc –redaktor naczelna magazynu „M jak mieszkanie”
  • Maria Tyniec – projektantka wnętrz, malarka
  • Iwona Kryczka –marketing manager, Teka Polska

Przy wyborze zwycięzców jury brało pod uwagę spójność projektu, funkcjonalność, zgodność z tematem i adekwatność rozwiązania przestrzennego do celu. Jury zwróciło też uwagę na ergonomię i łatwość utrzymania porządku.