O FIRMIE TEKA

Firma Teka, która obecnie ma swoją
główną siedzibę w Hiszpanii,
powstała ponad 90 lat temu w Niemczech.

Na początku zajmowała się produkcją części do maszyn rolniczych. W 1936 r zaczęła specjalizować się w obróbce stali nierdzewnej. W latach pięćdziesiątych XX wieku nastąpił szybki rozwój oferty. Postanowiono wykorzystać wiedzę i doświadczenie w obróbce stali do produkcji urządzeń kuchennych: zlewozmywaków i płyt elektrycznych. Z czasem portfolio produktów zostało powiększone.

Pojawiły się płyty ceramiczne, piekarniki, okapy, kuchenki mikrofalowe, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki oraz baterie kuchenne i łazienkowe. Oferta firmy TEKA obejmuje nie tylko urządzenia przeznaczone dla konsumentów. TEKA specjalizuje się także w wyposażaniu kuchni profesjonalnych m.in. w hotelach, restauracjach, szpitalach czy obiektach sportowych.

Sprzedaż Grupy TEKA obejmuje praktycznie cały świat. Firma jest obecna w 110 krajach na 5 kontynentach. Ze swoimi produktami dociera do ponad 100 milionów konsumentów. Ma fabryki w 23 krajach – zarówno w Europie, jak i Azji oraz Ameryce Południowej.

W Polsce TEKA rozpoczęła działalność w 1994 r. Jest  jedną z nielicznych marek, której produktami można wyposażyć całą kuchnię: od baterii przez zlewozmywak, urządzenia do zabudowy, okapy i lodówki. W ofercie znajdują się także baterie łazienkowe, a ostatnio zostały wprowadzone do sprzedaży piękne stalowe umywalki Intra Icon. Dzięki ścisłej współpracy z siecią partnerów oraz coraz większemu zaufaniu jakim darzą firmę polscy konsumenci, TEKA sukcesywnie zwiększa swoją obecność w polskich domach.

Wish_by_Teka