produkt rekomendowany_logo DW2018 (2)

Wzornictwo TEKA po raz kolejny zostało docenione przez ekspertów współpracujących z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, którzy wybierają produkty rekomendowane do udziału w konkursie Dobry Wzór 2018. W tym roku do konkursu zostały zakwalifikowane nasze dwa urządzenia: płyty indukcyjno-gazowe IG (seria Twin) oraz piekarnik Wish Maestro HLB 860 P. Trzymajcie za nas kciuki w kolejnych etapach.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od 25 lat przyznaje nagrody Dobry Wzór . Na początku oceniane były tylko polskie produkty, w roku 2006 dodano też zagraniczne. Z czasem konkurs się rozszerzał. W 2010 roku do podstawowych sfer konkursu: domu, pracy i publicznej w roku 2010 zostały dołączone usługi, a potem włączono też grafikę użytkową i opakowania, nowe technologie i nowe materiały, modę i akcesoria produkowane seryjnie oraz transport i komunikację. Wszystkie zgłoszone produkty i usługi poddawane są dwuetapowej ocenie. W pierwszej przez ekspertów, którzy wyłaniają finalistów, w drugiej przez multidyscyplinarne jury, które wskazuje laureatów konkursu. W zeszłym roku nasze baterie FO 997 znalazły się w gronie finalistów. W tym roku szansę na nagrodę mają płyty indukcyjno-gazowe IG oraz piekarnik Wish Maestro HLB 860 P.

Płyty indukcyjno-gazowe IG zostały wykonane z eleganckiego ceramicznego szkła, na którym osadzono solidne żeliwne ruszty. W naszej ofercie są dostępne trzy modele płyt IG różniące się między sobą szerokością i liczbą pól grzewczych. Model TEKA IG 940 2G o szerokości 90 cm, ma 4 pola indukcyjne, którymi steruje się sensorowo oraz dwa palniki gazowe sterowane pokrętłami z wygodnymi zapalaczami. Model TEKA IG 940 1G ma także 90cm szerokości, 4 pola indukcyjne i jeden palnik gazowy z podwójną koroną idealny do paelli lub dań z Woka. Natomiast płyta IG 620 2G ma standardową szerokość 60 cm, 2 pola indukcyjne i 2 palniki gazowe. Gotowanie ułatwia funkcja Power Management, system rozpoznawania naczyń oraz timer z sygnałem akustycznym.

Piekarniki TEKA Wish, to spełnienie życzeń użytkowników, którzy zwracają uwagę na funkcjonalność, wygodę, energooszczędność i piękne wzornictwo. Model HLB 860 P ma wnętrze o pojemności 70 litrów z prowadnicami teleskopowymi znajdującymi się na dwóch poziomach. 12 funkcji grzania i 20 programów automatycznych pozwala precyzyjnie dobrać parametry pieczenia, a kolorowy wyświetlacz TFT ułatwia wybór odpowiednich ustawień. Wyposażono go w dwa systemy ułatwiające czyszczenie – HydroClean® przeznaczony do codziennego zastosowania oraz Pyrolizę do czyszczenia mocniejszych zabrudzeń. A do tego jest energooszczędny! (klasa energetyczna A+).